Heavy-Duty Key Reel With Retractable Cable - Belt Clip - Chrome Finish - 42" Black Nylon Cable - 2-1/2" Diameter
- High quality key reel with 42 In. retractable nylon cord
- Clips on belt
- Supplied in smooth chrome
- Measures 2-1/2 In. in diameter
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 46171515 |
| Manufacturer Part Number | 4372 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Material | Chrome |
| Color / Finish | Textured Chrome |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Size (2) | 1 |
| Depth | 2.1 in |
| Height | 1.0 in |
| Weight | 0.4 lb |
| Width | 1.7 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Package Quantity | 1 |
| Brand | Lucky Line |
| UPC Code | 085721043710 |
| TAABAA | No |
| Type | Retractable Key Chain |
| Supplier Product Name | Key Reel with Retractable Nylon Cord |
| Package Contents | 1 |
| FOB | No |
| Manufacturer Model No | 4372 |
| Manufacturer Name | LUCKY LINE PRODUCTS, INC. |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |