Hamilton Beach Auto Shutoff Steam/Dry Iron With Mist Feature - 1,200 Watt, 120 Volt - Position-Sensing Auto Shutoff: Iron Shuts Off In 30 Seconds If Motionless On Side Or Face, In 15 Minutes If Upright - Adjustable Steam - Rust-Free, Nonstick Soleplate - Self-Clean System - Stay-Away 12' Cord - 1-Year Hospitality Warranty - Black - Mfg #HIR-200B
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 52141603 |
| Manufacturer Part Number | HIR200B |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 0.77 in |
| Height | 0.77 in |
| Weight | 1.77 lb |
| Width | 0.77 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Hamilton Beach |
| TAABAA | No |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |