Triple-Tap Portable Ground Fault Circuit Interrupter - 15 Amp - 120 Volt - 3' Cord - NEMA 5-15 Plug - Test And Reset Button - Yellow/Black - 1,875 Watt Maximum - Ground Fault Circuit Interrupter Protects Against Hazardous Shocks
| Make & Model | |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 502567 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | 0 |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 1.6 in |
| Height | 14.1 in |
| Weight | 1.23 lb |
| Width | 6.6 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Prime Wire and Cable |
| UPC Code | 054732201198 |
| TAABAA | No |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |