Replacement Refrigerator Door Shelf Bar End Cap - Small - White - Replaces GE Model #WR02X9162
- white
- 1-1/4 In. width
- 1-13/16 In. height
- Has 1-1/4 In. peg height
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 31162800 |
| Manufacturer Part Number | 204085 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Color / Finish | White/Plastic |
| Accent Color/Finish | None |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Width (In) | 1.88 in |
| Height (In) (2) | 1.63 in |
| Length (In) (2) | 2.63 in |
| Depth | 2.5 in |
| Height | 1.0 in |
| Weight | 0.05 lb |
| Width | 1.8 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Exact Replacement Parts |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 840993010163 |
| Package Contents | End Cap |
| Appliance Accessory Type | Refrigerator |
| FOB | No |
| Indoor Or Outdoor | Indoor |
| Supplier Product Name | Small Refrigerator End Cap |
| Manufacturer Name | ERP |
| Manufacturer Model No | ERWR2X9162 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |