Replacement Dishwasher Lower Rack Roller Wheel - 1-3/4" Diameter - Replaces GE Model #WD12X271
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 31162701 |
| Manufacturer Part Number | 221770 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Color / Finish | White/Matte |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Width (In) | 1.00 in |
| Height (In) (2) | 1.75 in |
| Length (In) (2) | 1.75 in |
| Depth | 1.8 in |
| Height | 1.0 in |
| Weight | 0.05 lb |
| Width | 1.8 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Exact Replacement Parts |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 840993010699 |
| Appliance Accessory Type | Dishwasher |
| Package Contents | Roller Wheel And Bracket |
| Flexible | No |
| FOB | No |
| Indoor Or Outdoor | Indoor |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |