Franklin Brass Astra Toilet Paper Holder - Satin Nickel Finish - Satin Nickel Plastic Roller - Chrome-Plated Die-Cast Bracket - Concealed Mount - Mfg #127772
| Make & Model | |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 127772 |
| UNSPSC | 30181610 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Satin Nickel |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 4.5 in |
| Height | 3.0 in |
| Weight | 1.5 lb |
| Width | 11.6 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Franklin Brass |
| TAABAA | No |
| Fixture / Accessory Type | Toilet Paper Holder |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |