Discontinued
Lithonia Lighting Solid Oak Wraparound Fixture - 4' Two-Light T8 Fluorescent - 120 Volt Instant Start Residential Electronic Ballast - White Enameled Steel Base - Clear Prismatic Diffuser - Use 321688 32W T8 Bulbs (Not Included)
- ENERGY STAR Qualified
- Clear lens/oak ends
- Uses (2) 32W T8 bulbs
- Energy Star
- UL listed
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39111533 |
| Manufacturer Part Number | 10636RE OA |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Material | Steel |
| Color / Finish | Oak |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | MEXICO |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 47.0 in |
| Height | 3.7 in |
| Weight | 11.4 lb |
| Width | 10.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Lithonia Lighting |
| TAABAA | Yes |
| Bulb Type | T8 |
| FOB | No |
| UPC Code | 784231167700 |
| Light Mounting Type | Flushmount |
| Number Of Bulbs | 2 |
| Supplier Product Name | 4 Ft. Two Light Fleece Oak Wrap Fixture |
| Manufacturer Name | Lithonia Lighting |
| Manufacturer Model No | 10636 RE OA |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| ENERGY STAR? Qualified | Yes |