Foundations Sleep 'N Store Play Yard Crib - Graphite Mod Plaid - Meets Or Exceeds All CPCS, ASTM And Canadian Crib Safety Standards And The 16 CFR 1633 Flammability Standard - High-Density Foam Mattress - Permanent Instructions Printed In English, Spanish And French - 28-1/3W x 42-1/2L x 27-1/6"H - Includes Tote Bag - Mesh On All Four Sides For 360 Visibility Of Child
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 56101804 |
| Manufacturer Part Number | 2351227 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 8.46 in |
| Height | 25.0 in |
| Weight | 14.0 lb |
| Width | 8.46 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Foundations |
| TAABAA | No |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |