First Company Return Air Grille/Wall Access Door - Provides Access To Air Handlers And Other Types Of Closet Or Recess Mounted Air Conditioning Equipment - Overall: 28 x 48" - Door: 26 x 46" - Grille: 20 x 15" - Mfg #962
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 40101505 |
| Manufacturer Part Number | 962 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 40.2 in |
| Height | 1.1 in |
| Weight | 18.0 lb |
| Width | 49.8 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | First Co |
| TAABAA | Yes |
| Type | Wall Access Door |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |