Maintenance Warehouse Universal Tub Drain Kit - Universal Adapter Kits Removes Guesswork From Drain Repair By Providing Adapters For All Major Connection Types - Fits Fine Thread Out-Of-Box (1-5/8" x 16 Threads Per Inch) - Adapters Allows Conversion To Coarse Thread (1-7/8" x 11-1/2 Threads Per Inch) Or Kohler Style (2-1/8" x 16 Threads Per Inch) - Tip-Toe - Chrome-Plated
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181605 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 2.8 in |
| Height | 3.2 in |
| Weight | 0.95 lb |
| Width | 2.8 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Maintenance Warehouse |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 091712352693 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |