Dormont EZ Quick Water Line Installation Kit - Includes 1/2" CTS Quick-Connect Water Shutoff Tee Valve, 1/4" x 25' PEX Supply Line, 1/4" Push-To-Connect Union Fitting, And 1/4" Compression Nut And Ferrule - Mfg #IMIK-01
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 40142008 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 9.1 in |
| Height | 1.5 in |
| Weight | 0.7 lb |
| Width | 8.8 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Dormont |
| TAABAA | No |
| FOB | No |
| UPC Code | 662447101513 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |