DewStop Humidity Fan And Light Control - Turns Fan On When Condensation Is Present - Manual On/Off Fan Control - Built-In Fan Timer - For Use In Bathroom Or Laundry Room - 120 Volt - 3 Amp Maximum Fan Load - White - Mfg #FS-200
| Make & Model | |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 502580 |
| UNSPSC | 39121500 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 5.0 in |
| Height | 3.0 in |
| Weight | 0.4 lb |
| Width | 2.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Adamax |
| UPC Code | 856625003380 |
| TAABAA | No |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |