DeWalt 24" Tote With Organizer - Removable Top Case Small Parts Organizer With Integrated Handle - Heavy-Duty Design - 9-7/8H x 24W x 12-3/4"D
- Long metal carry handle for easy grip and carrying
- Removable top case small parts organizer with integrated handle
- Heavy-duty design for durable structure
- Front push-button for easy detaching/attaching of the organizer to the tote unit
- 9
- 7/8H x 24W x 12
- 3/4"D
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 24112401 |
| Manufacturer Part Number | DWST24075 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Black/Yellow/Clear |
| Material | Plastic/Resin |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | ISRAEL |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Width (In) | 12.00 in |
| Height (In) (2) | 9.00 in |
| Depth (In) (2) | 24.00 in |
| Depth | 12.59 in |
| Height | 9.8 in |
| Weight | 7.41 lb |
| Width | 26.13 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Dewalt |
| TAABAA | Yes |
| Pockets Inside | 24 |
| Pockets Outside | 0 |
| Supplier Product Name | DEWALT 24 In. Tote with Organizer |
| FOB | No |
| UPC Code | 076174792294 |
| Manufacturer Name | DEWALT |
| Manufacturer Model No | DWST24075 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |