Delta-Peerless Faucet Seat "Pkg Of 10 sets" - New Style Use On Delta-Peerless Faucets Manufactured Since 1972 - Mfg #RP4993
- Genuine OEM Delta
- OEM #RP4993
- New Style design
- 10 Seats and 10 springs
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 40141646 |
| Manufacturer Part Number | RP4993 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 2.1 in |
| Height | 0.5 in |
| Weight | 0.02 lb |
| Width | 2.7 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Faucet Category | Universal |
| Brand | Delta |
| TAABAA | Yes |
| UPC Code | 039166101641 |
| Supplier Product Name | OEM Delta New Style Seats and Springs |
| FOB | No |
| Manufacturer Name | BrassCraft |
| Manufacturer Model No | HDS498400 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |