Delta Crestfield Double Robe Hook - Venetian Bronze Finish - Concealed Mount - Mfg #125867
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 31162600 |
| Manufacturer Part Number | 125867.00 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Venetian Bronze |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 2.5 in |
| Height | 6.6 in |
| Weight | 0.45 lb |
| Width | 4.8 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Fixture / Accessory Type | Double Robe Hook |
| Brand | Delta |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 885785258675 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |