Crescent 170-Piece Professional Tool Set - 1/4, 3/8 And 1/2" Drives - Lock-On Sockets - 8 And 10" Tongue-And-Groove Pliers - Magnetic Bit Driver - 12 Combination Wrenches - Exceeds ANSI Load Specs
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 27113200 |
| Manufacturer Part Number | CTK170CMP |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | TAIWAN |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 16.73 in |
| Height | 19.6 in |
| Weight | 19.78 lb |
| Width | 7.48 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Apex |
| UPC Code | 037103275677 |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |