Condenser Security Cage - 16-Gauge Steel Construction - Protects Condensing Unit From Theft - Expandable To Fit Most Condensing Units - Minimum Dimensions 34H x 30W x 30"D - Maximum Dimensions 59H x 50W x 50"D
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 24112400 |
| Manufacturer Part Number | 259490 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 36.8 in |
| Height | 4.7 in |
| Weight | 64.0 lb |
| Width | 33.3 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| TAABAA | No |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |