Sunlite 22 Watt Quad Compact Fluorescent Bulb - 5,000 Kelvin - 1,050 Lumens - 10,000 Average Hour Life - GX32D-2 Base - 6-5/8" Length - Super White - Mfg #FDL22/50
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39101619 |
| Manufacturer Part Number | PLD28/50 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Lumens | 1,050 lm |
| Watts | 28 |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Light Bulb Shape | Quad |
| Depth | 1.8 in |
| Height | 1.8 in |
| Weight | 0.4 lb |
| Width | 6.7 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Sunlite |
| TAABAA | No |
| Light Bulb Base | 2-Pin |
| Rated Life (Hours) | 10,000 h |
| Color Temperature | 5,000 K |
| Manufacturer Name | Sunlite |
| UPC Code | 017801807998 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |