Value Light 13 Watt Quad Compact Fluorescent Bulb "Pkg Of 10" - 4,100 Kelvin - 780 Lumens - 10,000 Average Hour Life - Replaces 40W Incandescent Bulb - GX23-2 Base - 4-3/8" Length - Mfg #32013Q41K
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39101619 |
| Specifications | |
|---|---|
| Lumens | 780 lm |
| Made in the USA | No |
| Watts | 13 |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Light Bulb Shape | Quad |
| Depth | 7.7 in |
| Height | 3.2 in |
| Weight | 2.1 lb |
| Width | 5.4 in |
| Product Features | |
|---|---|
| TAABAA | No |
| UPC Code | 762148320777 |
| Brand | Value Light |
| Light Bulb Base | GX23-2 |
| Rated Life (Hours) | 10,000 h |
| Color Temperature | 4,100 K |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |