13 Watt Twist Fluorescent bulb G24Q1 base - 2,700 Kelvin - 800 Lumens - 8,000 Average Hour Life - GU24 Base - 3-4/5" Length - Mfg #PLS13E
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39101619 |
| Manufacturer Part Number | PLSP13E |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Watts | 13 |
| Lumens | 800 lm |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Light Bulb Shape | Twist |
| Depth | 2.5 in |
| Height | 4.0 in |
| Weight | 0.77 lb |
| Width | 2.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Feit |
| Light Bulb Base | GX24Q-1 |
| TAABAA | No |
| Color Temperature | 2,700 K |
| Rated Life (Hours) | 8,000 h |
| FOB | No |
| UPC Code | 017801813050 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |