Aftermarket Replacement Club Car Utility Vehicle Tire And Wheel Assembly - White Tire Mount - 4-Ply Tire - Standard 18 x 8.5" - 8 Size - Does Not Fit Precedent Villager Or XRT 800
Stens 160-893 Kenda
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 25171901 |
| Manufacturer Part Number | 101651413 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 18.4 in |
| Height | 8.9 in |
| Weight | 14.1 lb |
| Width | 18.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Club Car |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |