Cleaning Cloth "Case Of 100" - Dispenser With 100 Wipes - 19-1/2" x 16-3/4" - Heavy-Duty Spun Lace For Extra Strength And Low Lint - Excellent For Use With Solvents And Heavy Chemicals - Works Well In Aerospace, Hospitals, Machinery And Metal Fabrication Applications - White - Mfg #7920-01-180-0557
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 47131501 |
| Manufacturer Part Number | 7920-01-180-0557 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 7.6 in |
| Height | 5.0 in |
| Weight | 36.0 lb |
| Width | 19.8 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Ability One |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| ADA Approved | No |
| UL Listed | No |