Cleveland Faucet Group Cornerstone Two Handle Bath Faucet - Chrome Finish - Drilled For Pop-Up - Ceramic Disc Function - Lever Handles - 1.5 GPM @ 60 PSI - Mfg #40224
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181700 |
| Manufacturer Part Number | 40224 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Faucet Handle Material | Metal |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 7.0 in |
| Height | 5.4 in |
| Weight | 2.74 lb |
| Width | 8.2 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Cleveland Faucet Group |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |