Cleveland Faucet Group Cornerstone Single Handle Bath Faucet With Pop-Up - Brushed Nickel Finish- Ceramic Disc Function - With Quick Connect 24" Supply Lines Attached - 50/50 Pop-Up - 1.5 GPM @ 60 PSI - Mfg #CA40712BN
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181700 |
| Manufacturer Part Number | CA40712BN |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Faucet Handle Material | Metal |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 10.2 in |
| Height | 5.9 in |
| Weight | 5.0 lb |
| Width | 7.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Cleveland Faucet Group |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| UPC Code | 810475001231 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |