Cadet Baseboard Thermostat Knob - Double Pole - Positive Off - White - Mfg #040039
- Replaces BTF2W baseboard thermostat knob
- Double pole
- Positive off
- white
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 31162801 |
| Manufacturer Part Number | 040039 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | White |
| Material | Plastic |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Width (In) | 2.00 in |
| Height (In) (2) | 2.00 in |
| Weight (Lbs) | 0.25 lb |
| Depth (In) | 0.50 in |
| Depth | 2.0 in |
| Height | 2.0 in |
| Weight | 0.5 lb |
| Width | 0.6 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Cadet |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Supplier Product Name | Baseboard Thermostat Knob - White, Off |
| Manufacturer Name | Cadet |
| Manufacturer Model No | 040039 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |