**Regionally Stocked - Contact Us For Availability**
Seasons Wheelchair Accessible Console Vanity - 36W x 18"D - Ready To Assemble - White - Solid Wood Frame - Low VOC Water Resistant Painted Finish - Satin Nickel Towel Bars Included
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30161801 |
| Manufacturer Part Number | 496700 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | White |
| Color Family | White |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 36.0 in |
| Height | 32.0 in |
| Weight | 44.0 lb |
| Width | 20.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Seasons |
| Configuration | Wheelchair Accessible Console Bath Vanity |
| TAABAA | No |
| Fully Assembled | Either |
| Kitchen Or Bathroom | Bathroom |
| UPC Code | 044321541781 |
| Base Cabinet Type | Vanity |
| Collection Name | Brighton Manor |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |