Bosch 7-Piece BlueGranite Turbo Carbide Hammer Drill Bit Set - Sizes 1/8 Thru 3/8" - PowerGrip Shank - Milled U-Flutes For Fast Dust Removal - Diamond Ground Carbide Tip - Ideal For Drilling In Concrete, Brick And Masonry - Includes Drill Index
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 20121600 |
| Manufacturer Part Number | HCBG700T |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 0.5 in |
| Height | 5.0 in |
| Weight | 0.84 lb |
| Width | 7.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| UPC Code | 000346359855 |
| TAABAA | No |
| Brand | Bosch |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |