Porcelain Steel Lavatory - 19" Round - Bone - Self-Rimming - 4" Centers - Front Overflow
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181504 |
| Manufacturer Part Number | 021-2435-06 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | White |
| Material | Porcelain Steel |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Shape (2) | Round |
| Depth | 20.7 in |
| Height | 8.1 in |
| Weight | 8.0 lb |
| Width | 21.7 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Bootz |
| Number Of Holes (2) | 4 |
| TAABAA | Yes |
| Sink Type | Top Mount |
| Manufacturer Name | Bootz Industries |
| FOB | No |
| UPC Code | 715562062464 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |