Porcelain Steel Lavatory "Pkg Of 6" - 17 x 20" Oval - White - Self-Rimming - 4" Centers - Front Overflow
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181504 |
| Manufacturer Part Number | 021-2445M00 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Material | Porcelain Steel |
| Color / Finish | Bone |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Shape (2) | Oval |
| Depth | 22.0 in |
| Height | 27.8 in |
| Weight | 49.0 lb |
| Width | 21.3 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Bootz |
| TAABAA | Yes |
| Number Of Holes (2) | 4 |
| Sink Type | Top Mount |
| Manufacturer Name | Bootz Industries |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |