121 Oz Clorox Commercial Germicidal Bleach "Case Of 3" - Concentrated Formula For Sanitizing And Disinfecting Virtually All Nonporous Surfaces - Effective Against E. Coli, HIV-1 (AIDS Virus), Salmonella, Staph, TB And Hepatitis A - Complies With OSHA Bloodborne Pathogens Standard - Meets FDA Guidelines For Sanitizing Food-Contact Surfaces
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 47131807 |
| Manufacturer Part Number | CLO 30966 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 19.56 in |
| Height | 11.64 in |
| Weight | 28.4 lb |
| Width | 6.72 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Clorox |
| UPC Code | 4460030966 |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |