Zenith II/Intro Bed Replacement Head Motor - For Basic American Zenith II And Intro Beds - Use With All Basic American Zenith And Intro Beds Beds - Made In USA
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 26101116 |
| Manufacturer Part Number | 999-0775-052 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Specs | All |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 5.8 in |
| Height | 3.5 in |
| Weight | 5.6 lb |
| Width | 24.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Basic American |
| TAABAA | Yes |
| Type | Head Motor |
| Function | Head Motor |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| UL Listed | No |
| GSA Approved | No |