Discontinued
Aspen Faucet Cap Assembly
- Solid Brass Material
- To make cartridge in correct position
- Easy To Install
- Meets IAPMO certificate
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181800 |
| Manufacturer Part Number | 498880.00 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 1.8 in |
| Height | 1.0 in |
| Weight | 0.15 lb |
| Width | 2.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Faucet Category | Universal |
| TAABAA | No |
| Manufacturer Model No | A663593CP |
| FOB | No |
| Brand | Aspen |
| UPC Code | 019934055642 |
| Repair Part Type | Adjusting Ring, Cap |
| Supplier Product Name | Cap Assembly |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |