Amana Replacement Filter "Pkg Of 10" - "B" Series - Use With Amana "B" Model PTACs - Mfg #FK10B
- Amana Brand PTAC replacement filters for "B" series Amana PTACs from 2003 to 2008
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 40161505 |
| Manufacturer Part Number | FK10B |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 24.7 in |
| Height | 1.2 in |
| Weight | 1.35 lb |
| Width | 7.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Amana |
| TAABAA | Yes |
| Supplier Product Name | Replacement filter kit "B" series |
| FOB | No |
| Manufacturer Name | AMANA COMPANY L.P. |
| Manufacturer Model No | FK10B |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |