Amana Insulated Steel Wall Sleeve - 42W x 16-1/16H x 14-1/8"D - Stonewood Color - Mfg #WS900E
- Amana Brand PTAC wall sleeve, insulated G90 metal, industry standard size of 42" x 16"
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39121303 |
| Manufacturer Part Number | WS900E |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 18.0 in |
| Height | 16.0 in |
| Weight | 29.0 lb |
| Width | 44.3 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Amana |
| TAABAA | Yes |
| Supplier Product Name | Wall sleeve, insulated metal |
| Manufacturer Name | AMANA COMPANY L.P. |
| FOB | No |
| Manufacturer Model No | WS900D |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |