Lithonia Lighting Velegant Fluorescent Ceiling Fixture - 4' Two-Light T8 - 120 Volt Instant Start Residential Electronic Ballast - White Enameled Steel Base - Contoured White Acrylic Diffuser With Nickel Finials - Use 321688 32W T8 Bulbs (Not Included)
- ENERGY STAR Qualified
- Residential Electronic Ballast
- Decorative brushed nickel finials.
- Center lock-up for easy installation.
- White faux marble accents.
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39111533 |
| Manufacturer Part Number | 3940RE |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Material | Steel |
| Color / Finish | White |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 59.5 in |
| Height | 6.0 in |
| Weight | 11.0 lb |
| Width | 14.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Bulb Type | T8 |
| Brand | Lithonia Lighting |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| UPC Code | 784231153307 |
| Light Mounting Type | Flushmount |
| Number Of Bulbs | 2 |
| Supplier Product Name | 4 Ft. Two-Light T8 V Elegant Fixture |
| Manufacturer Name | Lithonia Lighting |
| Manufacturer Model No | 3940RE |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| ENERGY STAR? Qualified | Yes |