Plastic Wardrobe Door Guide "Pkg Of 4" - 4-1/4" Hole Spacing
- Mounts with screws to floor
- For 1-3/8 In. thick by-passing doors
- Universal application
- Fasteners Not Included
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 31162500 |
| Manufacturer Part Number | 838500 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Nylon |
| Material | Nylon |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 2.9 in |
| Height | 1.2 in |
| Weight | 0.35 lb |
| Width | 5.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 049793383907 |
| Door Hardware Category | Guide |
| Type Of Door | Bifolds |
| Package Contents | 2 Bottom Guides; 4 #8 x 3/4" Phillips Sheet Metal Screws |
| FOB | No |
| Hardware Category | Door |
| Supplier Product Name | Plastic Wardrobe Door Guide - 4 pk |
| Manufacturer Model No | 838500 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |