Vertical Vane "Pkg Of 50" - 34-3/8" - White - 3-1/2" Room Darkening PVC Vanes - 0.60 mm Vane Thickness - Lead Free
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 52131604 |
| Manufacturer Part Number | 703162 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | White |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Length | 34-3/8" |
| Slat/Vane Size | 3-1/2" |
| Depth | 35.1 in |
| Height | 2.0 in |
| Weight | 8.25 lb |
| Width | 4.8 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Champion |
| TAABAA | No |
| Blind Type | Vertical |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |