Wardrobe Bi-Fold Top And Bottom Socket "Pkg Of 4" - 3/8" Dia
- Adjustable pivot bracket fits into top or bottom track
- Reduces binding at pivot
- Accepts a 3/8 In. Diameter Pivot Cap
- Zinc Plated
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 31162500 |
| Manufacturer Part Number | 826750 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Steel |
| Material | Steel |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Size In Inches | 0.00 in |
| Depth | 2.7 in |
| Height | 0.7 in |
| Weight | 0.15 lb |
| Width | 2.1 in |
| Product Features | |
|---|---|
| TAABAA | No |
| Brand | HRP |
| UPC Code | 049793382665 |
| Package Contents | 1 Pivot Socket |
| Supplier Product Name | Wardrobe Bi-fold Top Socket [Pkg Of 4] |
| FOB | No |
| Manufacturer Model No | 826750 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |