24" Top-Lighted Sliding Mirror Cabinet - Sliding Plate Mirror Doors - Fixed Metal Shelf - Built-In Light Fixture On Top - 24W x 19-1/2H x 7-1/2"D - Uses Three 60W Incandescent Bulbs (Not Included)
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30161801 |
| Manufacturer Part Number | 700L |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Silver |
| Shelf Material Type | Fixed Metal |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 10.0 in |
| Height | 27.0 in |
| Weight | 17.2 lb |
| Width | 22.25 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Product Type | Sliding Plate Doors |
| TAABAA | Yes |
| Brand | Zenith |
| UPC Code | 043197132307 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| UL Listed | No |
| GSA Approved | Yes |