Slide Door Lock - Chrome - 2" Center To Center Hole Spacing - Includes Rubber Bumper Door Guard That Prevents Damage To Door - No Door Edge Guard Necessary
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 46171500 |
| Manufacturer Part Number | 874623 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Chrome |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 5.91 in |
| Height | 1.18 in |
| Weight | 0.498 lb |
| Width | 3.43 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Taymor |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 063013554786 |
| Style | Slide Lock |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |