- LED Linear Vanity Fixture
- 4 x 24.5"
- Chrome End Caps
- White Acrylic Lens
- 18 Watts / 1,010 Lumens / 3,000 Kelvin
- 80 CRI Light Output Equivalent To Two F32T8 Fluorescent Lamps
- Two LED Linear Lamps Included
- 50,000 Avg Hr Life
- ETL Listed For Damp Locations
- Mfg #HDS837853
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39111501 |
| Manufacturer Part Number | 324939 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 27.2 in |
| Height | 6.6 in |
| Weight | 2.0 lb |
| Width | 16.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| Bulb Type | Fluorescent |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 896753002091 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |