Justrite 2 Gallon Safety Can - For Storage Of Flammable Liquids - Self-Closing Cap - Pressure Relief Vent - Flame Arrester - Meets OSHA Requirements And NFPA Code 30 - FM And C.A.R.B. Approved
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 46182400 |
| Manufacturer Part Number | 7120100 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Capacity | 2 Gallon |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 0.0 in |
| Height | 0.0 in |
| Weight | 2.0 lb |
| Width | 0.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Justrite |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |