Wardrobe Bi-Fold Bottom Pivot "Pkg Of 2" - Nylon Base - 2-5/8"L - 7/16" Dia
- 1/4 In. O.D. steel tip with threaded adjustment
- 7/16 In. O.D nylon base
- Fits Johnson and others
- Finger Tip Adjustment
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 31162500 |
| Manufacturer Part Number | 828755 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Nylon |
| Material | Nylon |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Size In Inches | 0.43 in |
| Depth | 1.9 in |
| Height | 1.0 in |
| Weight | 0.15 lb |
| Width | 2.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 049793383105 |
| Package Contents | 2 Pivots |
| Supplier Product Name | Wardrobe Bi-fold Bottom Pivot |
| FOB | No |
| Manufacturer Model No | 828755 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |