18" Tool Storage Organizer - Aluminum Track - Vinyl-Coated Grippers Slide To Any Position - The Heavier The Object, The Tighter The Grip - Can Be Joined To Accommodate Any Length
- 4 Adjustable Grippers With Plastic Coated Ends For Better A Hold
- Adjustable object width
- The Heavier The Object The Tighter The Grip
- Furnished with mounting
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 24112401 |
| Manufacturer Part Number | 117560 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Material | Aluminum |
| Color / Finish | Aluminum |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Weight Capacity (Lbs) | 1.17 lb |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 6.5 in |
| Height | 1.8 in |
| Weight | 1.3 lb |
| Width | 18.3 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| Package Quantity | 1 |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 749694986220 |
| Freestanding Or Wall-Mounted | Wall-Mounted |
| Number Of Spaces | 4 |
| FOB | No |
| Supplier Product Name | 18 In. Adjustable Tool Storage Organizer Track |
| Manufacturer Model No | 98622 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |