Hardwood Breadboard - 16 x 20"
- 3/4 In. Thick x 16 In. x 20 In. Breadboard
- Laminated Hardwoods with End Cap Molding
- Milled Finger Grips on Each End
- Raw Finish
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 52151606 |
| Manufacturer Part Number | 390250 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Raw |
| Material | Wood |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Width (In) | 20.00 in |
| Height (In) (2) | 0.75 in |
| Length (In) (2) | 16.00 in |
| Depth | 19.8 in |
| Height | 1.1 in |
| Weight | 3.95 lb |
| Width | 15.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 049793380180 |
| Package Contents | 1 Breadboard |
| FOB | No |
| Supplier Product Name | 16 In. x 20 In. Hardwood Breadboard |
| Manufacturer Model No | 390250 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |