Door Chime Transformer - 16 Volt At 10 VA - Use With 334300 Wall Chime - Footprint Dimension: 1-1/8"
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39121001 |
| Manufacturer Part Number | DH905 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth (In) (2) | 2.19 in |
| Height (In) (2) | 2.06 in |
| Width (In) | 2.25 in |
| Depth | 2.4 in |
| Height | 2.2 in |
| Weight | 1.4 lb |
| Width | 2.7 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Thomas & Betts |
| TAABAA | No |
| Package Contents | One Transformer |
| Wired Or Wireless | Wired |
| FOB | No |
| UPC Code | 721667323119 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| ADA Compliant | No |
| CSA Certified | No |
| ETL Safety Listing | No |
| UL Listed | No |
| OSHA Safety Listing | No |