Discontinued
12 Oz Rust-Oleum Plastic Spray Paint - White - One-Step Direct-To-Plastic Application - Excellent Adhesion And Durability - Rich Gloss Finish
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 31211507 |
| Manufacturer Part Number | 000000211339 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | White |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Size | 12 Oz Aerosol |
| Depth | 2.6 in |
| Height | 7.8 in |
| Weight | 1.7 lb |
| Width | 2.6 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Rust-Oleum |
| TAABAA | Yes |
| Type | Plastic Spray Paint |
| FOB | No |
| UPC Code | 020066127619 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |