1,095' Roll .190 Serrated Vinyl Spline - Black
- Virgin Extruded Vinyl
- Core is hollow for easy compression
- Serrated Design for Maximum Holding Force
- Solid Color Vinyl
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30171614 |
| Manufacturer Part Number | 861750 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Material | Vinyl |
| Color / Finish | Black |
| Screen Spline Material | Vinyl |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Diameter (In) (2) | 0.19 in |
| Length (Ft) | 1,300.00 ft |
| Depth | 10.0 in |
| Height | 9.5 in |
| Weight | 17.0 lb |
| Width | 10.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| TAABAA | Yes |
| UPC Code | 049793390837 |
| Type | .190 Serrated |
| Supplier Product Name | 1300 ft. Roll .190 Serrated Black Vinyl Spline |
| FOB | No |
| Manufacturer Model No | 861750 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |