1 Gallon Glidden® Aquacrylic Gripper® Primer/Sealer - Adheres To Glossy And Hard-To-Stick Surfaces - Can Be Used Over Oil-Based Paints - Soap And Water Cleanup - Interior/Exterior
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 31201631 |
| Manufacturer Part Number | GL3210-1200 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 6.61 in |
| Height | 7.66 in |
| Weight | 11.86 lb |
| Width | 6.61 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Glidden |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| UPC Code | 022367091316 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |