Payne TXV Metering Device For R-22 Equipment - R-22 - 1.5 Thru 3.5 Ton - Includes 5/8, 3/4, and 7/8 Vapor Adapter - Mfg #KSATX0601HSO
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 40141612 |
| Manufacturer Part Number | KSATX0601HSO |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | MEXICO |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Approximate Weight (Lbs) | 1.00 lb |
| Weight (Lbs) | 1.00 lb |
| Depth | 1.0 in |
| Height | 9.0 in |
| Weight | 2.0 lb |
| Width | 5.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Application | 1.5 Thru 3.5 Ton |
| Package Quantity | 1 |
| Brand | Payne |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| UL Listed | No |
| GSA Approved | No |